+48 662 866 306 +48 531 900 941 biuro@tilcor.pl

Dachówka gontopodobna

Odwiedzając Podhale często jesteśmy pod wrażeniem estetyki tamtejszych budynków, których znamiennymi elementami są pokrycia dachowe z gontów. W tradycyjnej wersji wykonuje się je z drewna będącego niezwykle plastycznym, a jednocześnie ciepłym i trwałym tworzywem. Drewno wyróżnia się też dobrymi właściwościami izolacyjnymi. Jednak jego poważną wadą jest podatność na działanie wilgoci, co może prowadzić do gnicia. Producenci pokryć dachowych stanęli więc przed wyzwaniem stworzenia pokryć dachowych, które będą wiernie imitować drewno, będąc przy tym odpornymi na działanie pogody. W ten sposób powstała blachodachówka gontopodobna.

Wyjątkowa wytrzymałość

Blachodachówki gontopodobne łączą zalety blach i dachówek, jakie są w budownictwie najważniejsze. Są lekkie niczym blachy, lecz cechują się o wiele lepszą akustyką znamienną dla dachówek. Produkty marki Tilcor są zbudowane z ośmiu warstw, z których każda spełnia określone zadanie. Dwie powłoki z alucynku nadają stali jeszcze większej trwałości, a potrójne pokrycie akrylem skutecznie chroni kolor przed blaknięciem. Szczególną rolę w budowie blachodachówek odgrywa posypka mineralna, która chroni przed osuwaniem się śniegu z powierzchni dachu.

Tradycja i nowoczesność w jednym

Każda dachówka gontopodobna marki Tilcor posiada unikatowy profil, który wiernie imituje wygląd ręcznie wykonanych gontów z drewna. W projekcie naszego domu możemy więc śmiało umieścić ten podhalański motyw, bez obaw o wytrzymałość takiego rozwiązania. Dzięki głębokim przetłoczeniu pokrycie dachu nie jest płaskie, lecz cechuje się różnorodną fakturą. Blacha gontopodobna, jako wysoce wytrzymałe i estetyczne rozwiązanie, zapewnia piękny wygląd górnej części domu przez całe lata. W ofercie Tilcor znajdują się rozwiązania bardzo różnorodne pod względem swej kolorystyki. Dzięki temu każdy klient może swobodnie dopasować blachodachówkę do ogólnej wizji stawianego budynku.EKSKLUZYWNI IMPORTERZY POKRYĆ DACHOWYCH TILCOR

blachy dachowe wymiana dachu blacha z posypką gerard

PRODUCENT